ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

31.12.11 Jaký byl ForPesácký rok 2011?

Leden - měsíc výstavních úspěchů a malých Jeniváků
V soutěži TOP DOG 2010 se Lenka Folget Klímová se svým psem Champion For Fans Only KIAORA "Willy" plemene Bearded collie umístili na krásném 4. místě ve skupině FCI I. Na mezinárodní výstavě psů v německém Norimberku měla velký úspěch Dáša Prchalová s fenou groenendaela Domia Black Morion, kde v pracovní třídě získala tituly CAC, VDH, CACIB a nakonec i BOB. Naší paní Hollýkové se narodili nejkrásnější psí mimina na světě.

Únor – měsíc přednášek a akcí pro děti
Začali jsme pro vás pořádat přednášky na zajímavá kynologická témata. Zrcadlový sál DDM Teplice byl několikrát zaplněn pejsky, připravující se na soutěže krásy. Lenka Folget Klímová vás začala pravidelně zasvěcovat do tajů a problematiky vystavování psů. Naše ForPesačata se objevila ve zpravodajství televize NOVA a Jeniváci zlobiváci rostli jako z vody.

Březen – měsíc agility
Jarní meziklubový závod agility měl velký úspěch a výborný dort nakonec vyhrálo družstvo z Chlumce. Byli prostě o chlup lepší. Pro velký zájem jsme otevřeli další tréninkové hodiny agility. Packo, Psycho a Pharos z Jenive se rozkutáleli do svých nových domovů. Porth z Jenive u nás prozatím zůstal na předvýchovu. ForPesačata si vyzkoušela Minidogtrekking okolo Doubravky. Pavel Vápeník nám přednášel o etologii a testování povahových vloh u štěňat.

Duben – měsíc dogtrekkingu
Na tradiční Krušnohorský dogtrekking vyrazilo celkem pět ForPesáků. Čtyři trať úspěšně zvládli, jen já jsem nedošla. Závod jsem vzdala 13 km před cílem. Na cvičišti se začali objevovat pejskové se žlutou dečkou na zádech a s nápisem – nehladit, asistenční pes ve výcviku. ForPes se začal kamarádit s Helppes. Jan Dubový nám přednášel o základech a způsobech stopování.

Květen – měsíc canisterapie
Paní Hollýková získala certifikát canisterapeutického psa. V psychiatrické léčebně v Bohnicích s ní tuto speciální zkoušku složila Vlaďka. Naši ForPesáčtí agilidičky se zcela nenápadně začali prosazovat a také umisťovat na neoficiálních závodech agility i jumpingu. Já jsem si poprvé v životě vyzkoušela mluvit do mikrofonu na velké akci. ForPes pomohl Helppes při prezentaci asistenčních psů na Zahájení lázeňské sezony. Vlaďka odmoderovala akci Záchranný kruh. Oficiálně bylo zaregistrováno flyballové družstvo ForPes Pohoda. Při zkouškách Kynologické jednoty Brno se nám sešlo 13 psů, z toho 11 bylo úspěšných.

Červen – měsíc zkoušek
Paní Hollýková a GouGou složili zkoušku speciálního výcviku psa obranáře 1. stupně, Archibald a Fido zkoušku základní ovladatelnosti psa. Agilidičky své závodění začali brát naprosto vážně, stali se postrachem blízkého i dalekého okolí a hromadně si domů začali pořizovat nové vitríny na poháry a medaile. V rámci projektu Komunitní škola jsme navštívili střední odborné i speciální školy v Ústí nad Labem. Paní Hollýková, Rita a Angie sklidili u puberťáků obrovský potlesk.

Červenec – měsíc fotografování
První prázdninový den jsme vyhlásili psí fotografickou soutěž. Můj mail byl neustále zaplněný a já byla napnutá, kolik z vás pošle své úlovky. Během dvou měsíců jsme obdrželi 131 snímků vašich krásných miláčků. Vlaďka, Pavel, Jitka a ForPesačata vyrazili na týdenní výcvikový tábor do Kolína. Zkoušky zde složil Fido a paní Hollýková. Hlavní červencovou ForPesáckou akcí se stal 1. ročník s názvem "Prázdninové neoficiální závody agility". Při účasti 77 psů se naši trenéři, Milan s Martinou, i zbytek organizačního teamu pořádně zapotili. Fotky pořízené při závodění byly nádherné.

Srpen – festivalový měsíc
Stali jsme se spolupořadatelem Ústeckého psího festivalu. Zajišťovali jsme soutěže a hry pro děti, pomáhali Helppesu s jejich prezentací a předali jim králičí dárek, agilidičky předvedli, co vše se za pouhý rok v agility naučili, a při samostatném vstupu Lenka Folget Klímová poučila návštěvníky o vhodném chování psovoda i pejska na výstavách. Zmokli jsme, ale povedlo se nám to. V rámci akce Víkend s Bearded Colliemi si dvě ForPesačata vyzkoušela junior handling. A jak Anička, tak Karolína ve své kategorii vyhrály.

Září – konečně dovolená
Se svými pejsky jsme odjeli k moři. Romantika, slunce, nádherné moře, řev cikád a dětí a štěkot psů. Báječná pohoda s báječnými lidmi. Cvičení na pláži při západu slunce a večerní společenské hry neměli chybu. První zkoušky TART na ForPes. Paní Hollýková a GouGou perfektně zvládli nástrahy tohoto speciálního zkušebního řádu, který je zaměřen zejména na ostrahu majetku a ochranu osob. Úplně poprvé Fido, GouGou, Quenna, Kira a paní Hollýková vyzkoušeli coursing. Zjistili jsme, že naši psi jsou velmi talentovaní :-) Agilidičky se opět vydali vyhrávat neoficiální závody a tvrdě masakrovat své protihráče.

Říjen – měsíc zlodějů
Poznali jsme, že ne všichni lidé jsou slušní a hodní. Cvičiště ForPes bylo vykradeno. Smutek a zklamání vystřídalo ponaučení – nikomu nevěřit, cvičák zabezpečit a pořídit alarm. Na cvičišti ForPes jsme pořádali zkoušky Kynologické jednoty Brno a na Oldřichovském fotbalovém hřišti zkoušky IPO-SchH. Naši psi si do výkonnostních knížek připsali další úspěch. GouGou ZPU-S, Quip a Quenna ZPU-1, Kira a Háta ZOP, GouGou IPO2, Coffee IPO-V a paní Hollýková BH. Naše ForPesačata jsme vylákali na Hrobskou jízdu a představili je Aleně Smolíkové a Keysi. Na hradě Rýzmburk jsme je přesvědčili o tom, že pohádkové bytosti existují.

Listopad - měsíc coursingu
Vrhli jsme se na záchranařinu. Zkoušku způsobilosti záchranného psa RH-E složili způsobem plošného vyhledání Queena, Coffee, Fido a paní Hollýková. Další zkoušky, tentokrát podle národního zkušebního řádu, zvládli GouGou ZVV2, Háta, Coffee a Quenna ZZO. Konečně jsme si pořídili svůj vlastní coursingový naviják. Naši psi by nejraději běhali vjednomkuse a všechny to ohromně baví. Připravili jsme pro vás další přednášky, tentokrát o lovecké upotřebitelnosti psa.

Prosinec – měsíc poslední
Rozrostli jsme se o Jacka Pipa ForPese I., který si nás sám a dobrovolně našel. Přestože jsme měli snahu, najít ztracenému nalezenci nový vhodný domov, nepovedlo se. Zájemců sice bylo dost, ale představa Jacka zabaleného s mašlí coby skvělý vánoční dárek nás opravdu děsila. Zvíře není věc a vánoční překvapení už vůbec ne. Stejně mám ale podezření, že Vlaďka si ho vyprosila u Ježíška. S Pavlem celý rok hledali do flyballového družstva snižovace. V prosinci přišel sám.
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu