ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Kurzy ForPes

V dnešní době si mnoho lidí pořizuje psy různých plemen, ale občas si s nimi neví rady a mnohdy až pozdě zjistí, že je pes vlastně vůbec neposlouchá a nakonec svými získanými zlozvyky obtěžuje okolí. Právě proto jsme se rozhodli, že těmto lidem pomůžeme s výchovou a výcvikem jejich psích miláčků. Každý pes je složitá osobnost, přichází na svět s určitou genetickou výbavou, formuje se v konkrétním prostředí, působí na něj nespočet podnětů a vlivů.

Školka pro štěňátka

Teoretická i praktická hodinka mezi ostatními psími kamarády.
Školka je určena pro štěňátka od 3 měsíců věku. Zaměříme se především na socializaci, předvýchovu, rozvíjení motivace, posilováni vztahu psovod - pes a základní povely. Naučíme komunikovat majitele se svými pejsky, pootevřeme dvířka do světa etologie a kynologie. Ke každému jedinci přistupujeme individuálně s ohledem na plemeno i povahové vlastnosti konkrétního pejska.

Více detailů o školce pro štěňátka.

Kurz základni poslušnosti - výcvik psů malých plemen

Skupinový výcvik je zaměřen zejména na socializaci a zvládnutí základní poslušnosti.
Je vhodný pro štěňata od 8 měsíců věku a pro začínající i pokročilé psy malých plemen. Náplní kurzu je socializace psa (v přítomnosti ostatních psů a lidí), motivace psa a jeho odměňování, chůze na vodítku, různé způsoby přivolání (v přítomnosti ostatních psů a lidí), odložení krátkodobé i dlouhodobé, polohy psa (sedni, lehni, vstaň), základy aportování, rozlišování předmětů, obraty psa u nohy zdolávání základních překážek (chůze po nepříjemném terénu, po kladině apod.) a individuální potřeby majitele. Výcvik probíhá pod vedením zkušeného instruktora, kdy se majitel postupně učí cvičit svého psa sám. Jelikož se cvičí ve skupince několika psů, pejsek se naučí respektovat povely svého majitele i pokud jsou v blízkosti rušivé elementy - pejskové a jejich páníci.

Více detailů o výcviku psů malých plemen.

Kurz základní poslušnosti

Skupinový výcvik je zaměřen zejména na socializaci a zvládnutí základní poslušnosti.
Je vhodný pro štěňata od 6 měsíců věku u velkých a obřích plemen a od 8 měsíců věku u středních plemen a pro začínající i pokročilé psy všech plemen. Náplní kurzu je socializace psa (v přítomnosti ostatních psů a lidí), motivace psa a jeho odměňování, chůze na vodítku, různé způsoby přivolání (v přítomnosti ostatních psů a lidí), odložení krátkodobé i dlouhodobé, polohy psa (sedni, lehni, vstaň), základy aportování, obraty psa u nohy zdolávání základních překážek (chůze po nepříjemném terénu, po kladině apod.) a individuální potřeby majitele. Výcvik probíhá pod vedením zkušeného instruktora, kdy se majitel postupně učí cvičit svého psa sám. Jelikož se cvičí ve skupince několika psů, pejsek se naučí respektovat povely svého majitele i pokud jsou v blízkosti rušivé elementy - pejskové a jejich páníci.

Více detailů o kurzech základní poslušnosti.

Kurz kynologického výcviku

Volně navazuje na kurz základní poslušnosti, kdy výcvik je veden tak, aby pejsek uposlechl povelu majitele v jakékoli situaci a byl plně ovladatelný i když není na vodítku. V případě zájmu majitele o složení zkoušky z výkonu budeme směřovat výcvik již přímo k danému typu požadované kynologické zkoušky.

Více detailů o kynologickém výcviku.

Obrany

Při nácviku obran je u psů využíván jejich kořistnický pud. U mladých jedinců jsou obrany zaměřeny zejména na ovladatelnost a rychlost psa. Po zvládnutí prvních obranářských dovedností se postupně bude k výcviku přidávat také průzkum terénu, kdy pes vyhledává pomocníka (figuranta) v určeném prostoru a následně jej musí zadržet.

Více detailů o kurzech obrany.


Správa webu