ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

23.11.11 Pes přítel člověka

Vážení předsedové... tak začíná dopis, který jsem včera obdržela od vedoucí organizačního týmu soutěže o Nejoblíbenější Základní kynologickou organizaci (ZKO), paní Jany Kulískové. A protože mediálním partnerem této akce je časopis Pes přítel člověka, byly v obálce také dvě poslední vydání tohoto měsíčníku. Přiznám se, že tohle mne opravdu potěšilo. Na "Psovi" jsem vyrůstala, coby malá jsem si z něj vystřihovala obrázky a snila, jaké báječné plemeno si pořídím, až budu velká! Poslední dobou se k tomuto časopisu dostanu jen občas. Většinou se tak stane u mé maminky a to ještě pouze v případě, že jsem rychlejší než má sestra.
Uvelebila jsem se tedy na gauč, otevřela číslo 10/2011 a nestačila se divit. Jééé,... na straně 50 článek o flyballu s fotkou vítězného družstva, v popředí s dlouholetou psí kamarádkou Miluškou Pachtovou a dalšími Lavináři. Strana 54 a článek "Stopaři zahájili boj" s textem: "To už se blížilo k polednímu a slunce začalo nepříjemně pálit. Diváci se schovali pod jediný strom, který na ploše byl, a čekali na v pořadí pátého závodníka - Jana Hradeckého. Ten se svým Cheyennym z Jenive (NO) překvapil zejména kladeče nasazeným tempem vypracování stopy. Ta vedla do mírného kopce a udržení kontaktu bylo pro rozhodčího i kladeče hodně náročné... Paráda! Náš Jenivácký dědeček se svým devítiletým Čajdou (Cheyennem). Hned píšu sms zprávu Ivetě Hradecké. Vůbec netušila, že má doma mediální hvězdy! Strana 76 a Dáša Nešněrová, dlouholetá závodnice v mushingu, a majitelka firmy ZERO DC, která "obléká" naše psy (mezi testovací pejsky prvních Dášiných postrojů patřila i lajka Kira). Dáša je totiž se svými éespéčky vážně dobrá! (ESP= evropský saňový pes). Několikrát obhájila titul Mistr České republiky a stala se i Mistrem Evropy. Pouze na Mistrovství světa skončila "až" bronzová. Listuji dál a na straně 88 článek s názvem "Vousatý víkend" od Lenky Folget Klímové, povídání o klubové výstavě Bearded kolií... Tak k tomu už ani nemusím nic dodávat ;-)
O úspěších v kynologii si čtu moc ráda, ale pokud se tyto úspěchy týkají lidí mě blízkých, mám radost dvojnásobnou.
Vaše Lenka
PS: A malá poznámka nakonec. Naše občanské sdružení ForPes není ZKO. Uvedená soutěž se týká ZKO Oldřichov, pod jejíž záštitou pořádáme oficiální kynologické akce spadající pod Český kynologický svaz.
PPS: na snímku Cheyenne z Jenive


jít zpět


Správa webu