ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

28.09.11 ForPes pořádal zkoušky SKS TART

Dnes jsme na našem cvičišti úspěšně zvládli první zkoušky z výkonu podle zkušebního řádu Speciálního kynologického svazu TART. Posláním tohoto zkušebního řádu je přezkušování psů služebních a pracovních plemen v přirozených podmínkách, zaměřených na ostrahu majetku a ochranu osob.

Při absolvování zkoušek TART je zkouška ZMT výchozí zkouškou pro zkoušky všestranné, proto na tuto zkoušku nastoupili celkem čtyři psovodi se svými psy. Byly to Hana Riedererová s Gitou z Pegironu, Jana Rybínová s Eimi z Pegironu, Mirka Worlová s Lukasem z Jirkova dvora a já s paní Hollýkovou. Všechny jsme zkoušku ZMT úspěšně zvládly. Vlaďka a její GouGou skládali zkoušku vyššího stupně, tzv. T 1. A také s pěkným výsledkem!
Na pachové práce - stopy jsme s panem rozhodčím Janem Dubovým a vedoucí zkoušek slečnou Romanou Plívovou vyjeli do nedalekých Novosedlic. Oddíly poslušnosti a obran jsme pak následně vykonali na cvičišti, kde nám figuroval Jakub Klečka. Právě u obran byla výhoda našeho bujně zarostlého pozemku, neboť tímto cvičiště ForPes splňuje kritérium přirozených přírodních podmínek. A protože nám přálo i počasí, skvěle jsme si to všichni užili. Však už jsou naši pejsci na nějaké to přezkušování zvyklí. Eimi dnes složila svou 14-tou zkoušku, Gita svou 6-tou zkoušku, Holly svou 11-tou zkoušku, GouGou svou 16-tou zkoušku a Lukas dokonce, pokud jsem dobře počítala, již 21 zkoušku! Všem gratulujeme!
Vaše Lenka
PS: Moje Hollýková měla ze všech nejhorší stopu za 41 bodů, poslušnost také za 41 bodů (zejména kvůli německému typu obratů, tzn. pes vždy obíhá psovoda, nepřiřazuje se - což TART hodnotí jako chybu), ale zato nejlepší obranu za plných 50 bodů, neboť obrany nás baví a na stopy nemáme čas ;-)


jít zpět


Správa webu