ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

17.10.10 Mondioring

Mondioring patří k velmi mladým psím sportům, které do České republiky dorazili teprve nedávno. Jedná se v podstatě o specifický druh sportovního kynologického výcviku psů.

Na připojeném videu
http://www.youtube.com/watch?v=TPsY1XleyF4/ je pes, Virus du Musher Franz, který bude otcem štěňátek feny Karly z Polytanu naší kamarádky Beaty Štýbrové. Pokud se chcete o plánovaném krytí belgických ovč ...číst celé26.09.10 Bludná psice na Jizerkách 2010

Poslední letošní dogtrekkařská akce, které jsme se zúčastnili, byla opravdu mimořádná!
Z dovolené jsme dorazili ve čtvrtek 23. září ve 12,00 hodin a od Jindry jsem hned dostala limit - maximální možná doba odjezdu na trek byla stanovena na 16,00 hodinu. Za 4 hodiny jsem musela zvládnout aktualizaci webu mé kamarádky Jany, přehrát fotky, opravit chybu na webu ForPes, připravit upoutávku na obrany, ...číst celé24.09.10 Obrany na ForPes!

Historicky první nácvik obrany sportovní kynologie s figurantem Jakubem Klečkou začíná v neděli 26. září 2010 od 14,OO hodin.
Vaše Lenka
...číst celé08.09.10 Agility na ForPes!

Ve čtvrtek 9. září 2010, pod vedením trenérů Martiny Jírové a Milana Jiráska, začínají na cvičišti ForPes úplně první tréninky agility.

A co je to "agility" - podívejte se na video z Mistrovství ČR

...číst celé29.08.10 Dogtrekking... aneb víkend v drsné přírodě

Dogtrekking je extrémním kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.
Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítk ...číst celé21.08.10 Bonitace Holly Jarbo

Hodně z Vás si už prohlédlo fotky z minulého týdne z bonitace německých ovčáků. Naše Holly tímto posledním krokem splnila podmínku chovnosti.
Co to vlastně bonitace je?
Bonitace je nesoutěžní ohodnocení daného jedince. Rozhodčí každého psa/fenu hodnotí jak po stránce exteriéru, tak z hlediska povahy, charakteristické pro toto plemeno. Pro účast na výstavách a zkouškách bonitace není nutná. Podmí ...číst celé12.08.10 Návštěva v psím salonu HAFI

Nikdy jsem nebyla v salonu krásy. Nejsem pudl ani bišonek, jsem německý ovčák a o šamponování, foukání, stříhání, čechrání a natužování jsem byla vždy ochuzena. Až do včerejšího dne. Panička Lenka se rozhodla, že i já, coby krásná psí slečna, mohu být ještě krásnější a objednala mě u své kamárádky Ivany do psího salonu HAFI.
Nevěděla jsem do čeho jdu. V salonu to vonělo, všude byly samé dobroty a ...číst celé05.08.10 Co nám to vlastně roste na cvičišti....

Všichni jsme se mylně domnívali, že ty nádherné vzrostlé stromy na pozemku cvičiště ForPes jsou jenom akáty. Chyba lávky! Nejsou!
Stín nám poskytuje také několik Ořešáků černých :-)

OŘEŠÁK (JUGLANS)
Čeleď: ořešákovité(Juglandaceae)
Řád: bukotvaré (Fagales)

Ořešáky jsou krásné parkové stromy, které vyniknou zejména jako solitery. Jedná se o mohutný strom s kuželovitou korunou složenou ze ...číst celé01.08.10 První hodina kurzu základní poslušnosti

Tak dnešní první hodina na novém cvičišti byla úplně pohodová. Svítilo hezky sluníčko, ale dalo se schovat i pod stromy, příjemná atmosféra, přišli i šíleně krásný a šikovný psí miminka. Fotky vypadají perfektně, dneska jsem to fotil širokoúhle, aby se mi tam těch pejsků vešlo víc. Fotky už jsou napublikované, tak mrkněte. No a pod článkem je ještě video! A teď vyrážíme na psí sporty do Ústí.

...číst celé06.07.10 Proč zrovna ForPes?

Název ForPes vznikl v neděli večer 6. června 2010. Vymýšlení jména mi dalo trochánku zabrat! První jsem si vzala jména našich psů. Já mám Holly a Agii (Kiru) a Vlaďka Viktory (GouGou) a Dancing Queen (Queenu). Jako přívlastek máme každá ještě třetího mazlíka, já Magii a Vlaďka Zoe. Tak z těhle jmen výstižný název pro organizaci zabývající se cvičením psů opravdu sestavit nešlo! :-)
Vzala jsem to ...číst celéStarší články

|0-10||10-20||20-30||30-40||40-50||50-60||60-70| z 70

Správa webu