ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czFotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

14.06.11 Se školou za školou...

Občas svojí mladší dceru Veroniku podezírám z toho, že aby se mohla "ulejt" z vyučování, vymyslí kde co...
Vymyslela i dnešní osvětově kynologickou akci, kde v hlavní roli účinkovaly Rita, Angie a paní Hollýková za doprovodu Ireny Moravové z Helppes a mojí osoby z ForPes. Publikum tvořili studenti Střední odborné školy v Ústí nad Labem se zaměřením na sociální a veřejnosprávní činnosti, jejich učitelé a pozvaní hosté, zejména klienti ze Speciální základní školy pro děti s mentálním postižením a dále děti vyžadující zvláštní péči.
Více jak dvě hodiny jsme v areálu školy předváděly, jak vypadá výcvik pejska začátečníka, který se na svou asistenční dráhu teprve připravuje, jak se provádí canisterapie, prohřívání svalů a kloubů a jak se klienti mohou těšit z dotýkání a mazlení se s pejsky, jak Irenky svěřenkyně dokáží pomáhat se svlékáním oděvů a podáváním potřebných věcí, jak psí asistentka Rita na píseň Lucie Vondráčkové s příhodným názvem "Ten, kdo má tě rád" zvládá uceleně "obsloužit" svou cvičitelku a zajistit jí běžné každodenní potřeby, jak paní Hollýková umí krásně poslouchat a povely poslušnosti jí nečiní žádné potíže. Veškeré naše příkazy prováděly psí holky s chutí a radostí a ukázaly, že i v cizím prostředí za přítomnosti spousty diváků jim nečiní problémy soustředit se a pracovat.
Závěrem jsme zodpověděly několik dotazů a Irenka přesvědčila dobrovolníky z řad žáků i učitelského sboru, aby si vyzkoušeli, jaké to je být nevidomý. Klapky přes oči, slepecká hůl a chodník plný překážek určitě nebyli nic příjemného, ale všichni se zhostili úkolu skvěle a do stanoveného cíle dorazili v pořádku.
Mojí starší dceři Báře děkuji za skvělé momentky a mladší Veronice vzkazuji, že být někdy tak trochu "za školou" je vlastně fajn.
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu