ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czFotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

29.05.11 Helppes a ForPes v akci :-)

Když nám Irenka Moravová, metodička výcviku občanského sdružení Helppes, před měsícem sdělila, že jí musíme pomoci odprezentovat asistenční pejsky na Zahájení lázeňské sezony 2011, měli jsme z toho trochánku obavy. Když však Irenka poznala naše postupně vzrůstající nadšení pro věc, začala mít trochu obavy ona :-)
Vše však dopadlo skvěle a za sebe můžu říct, že akci jsme společnými silami zvládli a naši pejskové a děti nám v tom moc pomohli. Společná Helppes - ForPes "předváděčka" byla naplánovaná na celých dlouhých pět hodin a přestože jsme únavu cítili všichni, pejskové se stále moc snažili. V Šanovském parku jsme rozložili stánek s propagačními předměty a prodejem triček, házecích talířů, propisek a různých drobností jsme se snažili vydělat pár penízků pro Helppesáčky. Současně jsme lidem vysvětlovali, jak to s výcvikem asistenčních psů vlastně je, zodpovídali na všelijaké dotazy a hlavně všem nabízeli, že si ty naše šikovné pejsky můžou pohladit. Odmítl málokdo. Během těch pěti hodin jsme celkem třikrát nastoupili na ucelenější představení, z toho dvakrát na podium s komentářem přes mikrofon a jednou na trávě (to jsem se snažila ukřičet :-).
Asistenční pes Rita, krásná jedenapůl letá labradorka, ochotně předváděla, jak umí svojí paničku Irenu svléknout a co vše jí dokáže přinést. Svlékala čepici, brýle, šálu, rukavice, boty, ponožky, rozepnula zip u bundy, mikinu přetáhla přes hlavu a zvládla i kalhoty. Nosila hřeben, lžíci, hrnek plechový i porcelánový, popelník, skleněnou lahvičku, klíče, kastrůlek, zavařovací sklenici, zvonící mobil a berle. Prostě vše, co člověk může během dne poztrácet, nebo někam založit. Pak ukázala, jak pomáhá přetáhnout invalidní vozík přes nerovný terén a jak své paničce dokáže pomoci z vozíku vstát. Když nám pak Irenka upadala do bezvědomí, snažila se jí rychle probrat. A když náhodou Ireně spadla ruka z madla vozíku, vrátila jí zpět.
Hárající Holly, ze které měla Irenka nemalý vítr, svou indispozici v pohodě překonala a ani nebyla protivná. Jen GouGou a Fido byli stále ve střehu, aby si k ní mohli alespoň čuchnout. Paní Hollýková se nechala mazlit úplně od každého a za odměnu vždy vyžadovala piškot. Při ukázce polohování s Aničkou to vypadalo, že se nám ty naše holky budou před publikem buď válet až do večera, anebo rovnou obě usnou. Vlaďka s Pumi, GouGou a Quennou předváděla, že i na vozíku se s pejsky dá užít plno legrace a třeba házení talířů je pro paraplegiky vysloveně skvělý sport. Na Fidovi Irenka ukázala, jak se pejsek začíná učit být asistenčním psem a Pavel to s ním pak zkoušel už naostro v plném lázeňském provozu. Jitka zatím prodávala ve stánku a Verunka nás nakonec všechny vyfotila. A protože Verunka je moje dcera a studuje střední školu se sociálním zaměřením, domluvila si hned s Irenkou předvádění asistenčních pejsků u sebe ve škole.
Chtěla bych vzkázat všem, kdo přišli, viděli a přispěli, že peníze vybrané pro občanské sdružení Helppes, jsou peníze, které se neztratí! Děkujeme!
Vaše Lenka
PS: A sílu nám celý den dodával Pavel, který pro nás navařil báječné jídlo! Děkujeme!


jít zpět


Správa webu