ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czFotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

15.07.13 MišMaš utekl jako voda...

Naše psí dovolená je za námi, ve zdraví jsme se všechny vrátily, a můžeme se opět vrhnout do každodenního ForPesáckého života. A jaké to bylo v Jihlavě? Jedním slovem skvělé!
Na cestu jsme s Bárou vyrazily až poté, co nám Zdeněk od Dinky poslal příjemnou zprávu, že naše stany jsou na cvičišti v Jihlavě již postavené a pevně ukotvené. Zdeněk nám tímto svým činem hodně pomohl a my jsme tak s Bárou mohly vyjet až v pondělí v brzkých ranních hodinách. Ovšem ani delší domácí příprava na cestu nezabránila tomu, že já jsem doma nechala veškeré vrchní náhradní díly spodního prádla a Bára tepláky. Nu, což. Výdobytky civilizace, zejména platební karta a jihlavská nákupní centra, nám zajistily, že jsme se věnovaly nejen cvičení, ale i smysluplnému nakupování.
Hned po příjezdu jsme si s Bárou rozdělily psy. Já měla na starosti paní Hollýkovou a malou HollyMoonu a Bára vyfasovala svojí Micru a hárající Kiru. Myslím, že roztřídění dle barvy srsti bylo spravedlivé!
A pak už se jelo. Bedlivě jsme sledovaly rozpis jednotlivých tréninků a pochvalovaly si, jak nám to pěkně vychází. Bára s Microu a Kirou měly agility a byly zařazeny do skupin C a D, což zaručovalo perfektně navazující tréninkové hodiny. Já s ovčandama mučila figuranta Tomáše. Ve volných chvílích jsme se buď venčily nebo spaly. Výjimka z tohoto ustáleného itineráře byla pouze v pátek, kdy byl opravdu krušný den. Pro šest psovodů a jejich pejsky jsem zajišťovala zkoušky z výkonu podle Národního zkušebního řádu a mezi jednotlivými oddíly „větrala“ své přidělené psy. A protože nástup všech zúčastněných byl již v šest hodin ráno, tak před polednem jsme věděli, že všichni pejskové byli na zkouškách úspěšní! Odpoledne jsme celé věnovaly agility a k večeru jsem do auta naložila všechny naše psí holky a vyrazily jsme s Bárou na veterinární kliniku MVDr. Pavla Bártíka, která je prvním specializovaným pracovištěm na laparoskopické kastrace psů a koček. Naše Micra má na bříšku tři miniaturní jizvičky, nemusí mít límec ani prubanovou síťku a když jsme si jí po operaci u pana doktora vyzvedávaly, vrtěla na nás ocáskem. Pan veterinář byl moc milý a vyšel nám ve všem vstříc a my tak mohly psí tábor spojit s plánovanou kastrací.
Vaše Lenka
Pokud vás tato metoda zajímá, podrobnosti naleznete zde http://www.veterinernicentrum.cz/


jít zpět


Správa webu