Youtube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

20.06.13 Naše první Pohodové úspěchy

Sobota dopoledne. Nervozita je viditelná a hmatatelná, napětí stoupá. Družstvo Rychlokvašek řeší hned před samotným startem zásadní problém. Pátý člen dorazí až v neděli a čtvrtý člen teamu, Amálka Bláznivá střela, si při procvičování poranila packu a viditelně kulhá. “Kvašky“ tedy musí běžet jen se třemi psy a tudíž pouze exhibičně.
Po počátečních výkyvech v koncentraci psů, kdy někteří namísto míčků chytali soupeře běžící ve vedlejších drahách, se vše v dobré obrací. Po několikerém názorném přesvědčování, že při závodě Happy míček je zásadní prioritou účastníka míček a nikoliv „čokl běžící vedle“, se situace uklidňuje, závodníci se dostávají do formy a jde se běhat naostro.
Družstvo Forpes Pohoda v sobotní části nasbíralo slušných 6 bodů. Den se nesl v duchu čtyř soubojů Double elimination, kde se počítají každé jednotlivé běhy. Tyto výsledky naší Pohodu vynesly na průběžné třetí místo, což bylo všemi považováno za úspěch. Dokonce i nečekaná kontrola z hlavního štábu, ve složení Lenky a Jindry, dopadla nadmíru dobře.
Nedělní část závodu již probíhala ve dramatičtějším stylu k.o., kdy po případné druhé prohře pro družstvo vždy následuje automatický konec soutěže. První souboj s Crazy Balls 2, Pohoda „projela“ 3:2 na běhy a nálada se blížila k bodu mrazu. Souboj s Dog Dragouns 2 naopak po nervy drásající bitvě Pohodáři vyhráli 3:2 a postoupili dále. Jenže ne vše se v dobré obrátilo. ForPesácký nabíjecí box, který již od soboty postupně stávkoval, se nakonec rozhodl býti rozbitým. Nabíječka Iva se sice po celou dobu snažila krotit míčky, ale box si vystřeloval po svém. Naštěstí i při závodech existují přátelé a team Pirátů nám pohotově zapůjčil box svůj. Za flašku s pirátem se nám to vyplatilo!
Po polední pauze Pohodáři nastoupili proti Hop-Trop Prag 2 a s přehledem je porazili 3:0. Nastalo velké FINÁLE! Souboj proti The Rebels 3 skončil pro nás s krásným výsledkem 3:1. Dále jsme 3:2 porazili Crazy Balls 2 a vypadalo to na jasné vítězství do té doby, než rozhodčí rozhodli. Bohužel, díky naší porážce od Crazy Balls 2 z nedělního rána, se muselo finále IV. divize opakovat. Únava a vypětí po předchozích bězích byla v tuto chvíli již tak enormní, že tento běh jsme prohráli 1:3. ForPes Pohoda tak skončil na svém prvním závodě na 2. místě!