ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czFotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

19.03.13 Bachova květová terapie pro zvířata

Bachova květová terapie je varianta homeopatie, která používá „esence“ výluhy květů některých rostlin. Metodu zavedl v roce 1928 Dr. Edward Bach v Anglii. Podle něj je většina lidských nemocí způsobena negativním stavem mysli. Proto určil 38 květových esencí, které měly utišit takové stavy a tím pacienta léčit. Metoda se rozšířila do dalších zemí Evropy včetně České republiky. Používají ji dnes nejen léčitelé, ale i někteří psychoterapeuti jako pomocný prostředek. Metoda má blízko k homeopatii a tzv. bachovky lze zakoupit i v některých lékárnách nebo internetových obchodech.
Bachova květová terapie je v současné době i hojně využívána pro zvířata. Některé e-shopy dokonce poradí, která esence je pro vaše zvířátko nejvhodnější a kapky vám ušijí přímo na míru. Stačí jen podrobně popsat zdravotní či psychické problémy vašeho miláčka.
Kritici Bachovy léčby tvrdí, že jde o typickou pseudovědeckou metodu s prvky homeopatie, patřící do rámce alternativní medicíny. Toto tvrzení sice může mít svá opodstatnění, ale v mnoha případech různých onemocnění je určitě příjemnější a snažší nejdříve vyzkoušet přírodní léčivé zdroje anebo případnou odbornou léčbu touto terapií podpořit, než tuto metodu šmahem odsoudit.
Vaše Lenka
PS: Záměrně zde neuvádím žádný odkaz na internetové stránky nabízející Bachovu terapii, protože si určitě sami pro sebe vygooglujete ty, které vám "padnou na míru", ale pokud vás Bachova květová terapie pro zvířata zaujala, můžete se více dozvědět zde:
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/prirodni-medicina/907/bachova-kvetova-terapie/


jít zpět


Správa webu