ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

25.11.10 Homo kynologicus

Homo kynologicus, čili člověk - kynolog, je poměrně hojným poddruhem člověka moudrého (Homo sapiens).

Popis:
Morfologické rozdíly mezi člověkem moudrým a kynologem jsou nepatrné.
Výrazné odlišnosti zaznamenáme pouze v oblečení. Kynolog se nejčastěji vyskytuje v riflích, šusťákové soupravě, maskáčích, kraťasech a botaskách, ve společenském oděvu jen velmi sporadicky (např. na výstavách). ...číst celé21.11.10 Víkendové cvičení

Sobota i neděle byla v duchu "nepříjemných materiálů". Vlaďka v sobotu dopoledne rozestavěla na cvičišti speciální dráhu sestávající z klouzavé rohože, kývající se palety, nakupených igelitových pytlů a překážek v podobě sudů, stavebního kolečka, židle a hrkajícího plastového auta. Pejskové i všechna štěňata prošli a zvládli dráhu na výbornou! Některým se dokonce igelitové pytle tak líbili, že se ...číst celé19.11.10 Fotky z Dogfrisbee

Do fotogalerie jsem dnes přidala fotky od Denisy Stejskalové.
Vaše Lenka ...číst celé19.11.10 Mikulášský závod

Základní kynologická organizace č. 737 Světec - Lotta Marie pořádá dne 5. prosince 2010 Mikulášský závod v kategoriích ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2 a ZVV3. Soutěž probíhá beze stop a bez speciálních cviků.
Rozhodčí: Bc. Vilém Babička a Oldřich Šnytr.
Propozice budou přidány, foto je pouze ilustrační.
Vaše Lenka ...číst celé12.11.10 Vysoká kladina

Dnes byla na cvičišti nainstalovaná poslední překážka pro sportovní kynologii - vysoká kladina (žebřík). Tahle překážka se nejvíce líbí Kiře, protože konečně má naše lajka přehled o všem, co se na cvičišti děje. Shlíží na ás z výšky dvou metrů a je spokojená :-)
Za žebřík bych moc a moc chtěla poděkovat Jindrovi, Milanovi a mému tatínkovi! Je perfektně vymyšlený a má dvě patra, jedno pro nácvik a ...číst celé07.11.10 Gratulujeme!

Naše kamarádka Jana Rybínová dnes se svou fenou německého ovčáka, Eimi z Pegironu, na známku VÝBORNĚ splnila zkoušku FPr 1 za 96 bodů. Jedná se o stopařskou zkoušku podle národního zkušebního řádu německého kynologického svazu (VDH). Zkoušky se konaly v Základní kynologické organizaci č. 737 Světec - Lota Marie a rozhodčím byl pan Jaroslav Janeček.
Více o Eimi zde
http://zpegironu.forpes.cz/ ...číst celé06.11.10 Oděvy na výcvik

Slíbila jsem, že prozradím, kde je možné zakoupit bundy a vesty vhodné pro výcvik psů s velkými kapsami pro pamlsky. Tyto vesty jsou téměř nezničitelné a na stránkách výrobců si určitě přijdete na své...
Oblečení pro přátele psích sportů dodává:
http://eshop.scucka.com/
Výrobu a prodej kynologických potřeb a oděvů zajišťuje ve světě kynologie známá firma:
http://www.gappay.cz/
A přímo v Tep ...číst celé04.11.10 Agility

Dnešní trénink agility je přeložen na sobotu dopoledne.
1. skupina (od 17,00hod) začíná v 10,00 hodin.
2. skupina (od 18,00hod) začíná v 11,00 hodin.
Vaše Lenka ...číst celé02.11.10 Gratulujeme!

Na sobotním IV. ročníku memoriálu Karla Vopičky v kategorii T2 v Litvínově s přehledem zvítězila naše kamarádka Stáňa Hájková se svým psem Pattem z Hückelovy vily (Dagem) plemene malinois s bodovým ohodnocením stopa 86, poslušnost 99, obrana 91.
Stáňa získala na oddíle poslušnosti neuvěřitelných 99 bodů ze 100 a tím se také stala vítězkou za nejlepší poslušnost. Domů si tak spolu s Dagem odvážel ...číst celé02.11.10 Obrany

Pokud máte zájem o nácvik obrany nebo se jen chcete dozvědět něco bližšího o této psí aktivitě, klikněte buď na odkaz "Kurzy poslušnosti" v červeném sloupku nalevo nebo na odkaz "obrany" na hlavní stránce vpravo v sekci Cvičební hodiny.
Vaše Lenka
...číst celéSpráva webu