ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

16.09.11 Helppes oslavuje deset let svého působení

Tuto sobotu, 17. září 2011, pořádá v pražském Motole občanské sdružení Helppes akci s názvem Super den 2011. Jedná se o veřejnou promoci letošních psích studentů, tj. asistenčních a vodících psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům, lidem s postižením. Super den proběhne pod záštitou zástupce starosty Městské části Praha 5, JUDr. Petra Lachnita.

Občanské sdružení Helppes v letošním roce oslaví na této akci své kulaté 10-té narozeniny organizace, a při této slavnostní příležitosti předá svého jubilejního, již 150-tého psího pomocníka! Sdružení rovněž představí prvního vodícího poníka v ČR, kobylku Katrijn, o kterém jsem se na našich stránkách již také zmínila. Velkou událostí určitě bude opravdová svatba dvou nevidomých Helppesáckých klientů.

Helppes je jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti pomocí speciálně vycvičených psů a poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes proškolení klienta až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes splňuje všechny, zákonem o sociálních službách dané podmínky, je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a poskytuje tyto služby pomocí profesionálního týmu pracovníků a odborníků nejen na výcvik psů, ale i pracovníků s odborným zaměřením na práci s osobami se zdravotním postižením. podpoř výcvik psů Helppes

Akcí provází moderátorka rádia Hey, Petra Krajčinovič, herec Jan Antonín Duchoslav, ukázky psích dovedností moderuje profesionální kynolog Bc. Stanislav Beníšek. Patronát nad letošními psími maturanty již tradičně převezmou známé osobnosti, které svým benefičním vystoupením přijdou podpořit projekt "Pomoc přichází na čtyřech tlapkách". Účast přislíbili Ivana Gottová, Tonya Graves, Diana Kobzanová - tvář Helppes roku 2011, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Michal Hrůza, Karel Kahovec, Honza Potměšil, Václav Vydra, Miro Žbirka, dirigent Libor Pešek a mnozí další.

Akce se koná v areálu výcvikového centra Helppes v Praze 5 – Motole, Plzeňská ulice naproti hotelu Golf a začíná přesně v 11,00 hodin. Vstupné je zdarma nebo dobrovolné!

Rozmýšlíte se? Nerozmýšlejte! Naložte děti, babičky a dědečky a zajeďte se podívat na nevšední, milý a pohodový zážitek! Bude to stát za to!
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu