ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

25.05.11 Lázeňská sezona 2011

Všechny naše příznivce, známé, klienty a přátele zveme v sobotu, 28. května 2011, od 11,00 do 16,00 hodin do Šanovského parku na zajímavou akci "Helppes a trochu i ForPes v lázních". Představí se Vám asistenční psi ve výcviku, canisterapeutický pes Holly Jarbo (paní Hollýková zrovna hárá, takže to bude obzvláště veselé...) a čeká na Vás také prodejní stánek s propagačními předměty občanského sdružení HELPPES. Ke koupi budeme nabízet úžasná trička s výstižnými nápisy např. ŽERU PSY...co mají za ušima, a podobnými nesmysly :-)
Takže, neváhejte, přijďte nás podpořit, stavte se na slovíčko a pokochejte se našimi chlupatými nezbedy. Vždyť spousta potřebných nemohoucích a nemocných lidí si takového šikovného psího pomocníka nemůže dovolit...
Ptáte se proč? Protože sociální systém České republiky poskytuje finanční prostředky pouze na výcvik pejsků pro nevidomé. Vodící psi jsou totiž uznáni jako „kompenzační pomůcka“ a tak žadatelé dostávají na pořízení i výživu svých vodících psů příspěvek. Ostatní, jinak zdravotně postižení občané, si musejí peníze na výcvik asistenčního pejska sehnat jinde a jinak. Náklady na pořízení psa-štěněte a na zajištění všech činností spojených s jeho přípravou a výcvikem se šplhají k částce vyšší jak 200 000 Kč. A tak řešením jsou například sponzorské dary nebo výtěžky z různých kynologicko společenských osvětových akcí, kde se tento "problém nerovných podmínek" aspoň na chvilenku zviditelní.
A jaké jsou vlastně druhy speciálně vycvičených pejsků? Je jich víc, než si myslíte!
- asistenční psi pro vozíčkáře a tělesně postižené - tzv. balanční psi
- vodící psi pro osoby se zrakovým postižením
- signální psi pro osoby se sluchovým postižením
- signální psi pro osoby trpící záchvatovými stavy
- speciálně vycvičení psí pomocníci pro dětské klienty
- psí pomocníci pro osoby s kombinovanými handicapy
a v neposlední řadě psi canisterapeuti.
Věděli jste to? Přijďte! Dozvíte se toho ještě víc!
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu