ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

04.04.11 Co se dělo o víkendu...

Moc bych chtěla poděkovat Honzovi Dubovému za skvělé sobotní dopoledne, které nám okořenil skvělou a zajímavou přednáškou o všem, co se týká pachových prací psa. Bylo to milé a přátelské posezení a byli jsme nadšeni! Těm z vás, kteří budou mít zájem o praktické ukázky už teď mohu prozradit, že terény jsou domluvené v lokalitě obce Moldava v Krušných horách. Podrobnosti a přesný termín naleznete na našem webu hned poté, co s Honzou vše domluvíme.
A příjemně naladěni poutavým vyprávěním Honzy jsme se hned odpoledne vrhli na.... na brigádu! ;-) Žádné stopy, šlo se pěkně pracovat. Do děr a výmolů jsme navezli spoustu koleček hlíny a naplánovali, jak to na ForPesáckém cvičišti ještě vylepšíme a zvelebíme. Abychom udělali místo pro prostornou flyballovou dráhu musíme ještě přemístit pár překážek a začneme s tréninkem. Flyballový box už čeká a shoot nám od podzimu také zahálí. Jindrovi patří velké poděkování za vyrobení skokových překážek a jakmile bude vše připraveno spustí se "Lavina"!
Mezi další vylepšení patří instalace úvazových kolíků pro ty z vás, kteří při hodině agility nechtějí pejsky zavírat do odkládacích boxů. Pejsky bude možné nechat uvázané podél tovární zdi, takže na Vás, na páníky, uvidí a ještě si při tom na chvíli odpočinou.
V neděli jsme se celý den věnovali výcviku. Na kurzu základní poslušnosti jsme probrali, co vlastně při výcviku od pejska očekáváme a také jsme probrali povely drž a pusť. Ve školce pro štěňátka Vlaďka připravila tzv. opičí (nebo vlastně štěněcí) dráhu a pejskové postupně zdolávali palety, šustivý igelit, otevírání deštníku, rachocení plastového autíčka a dlouhou stříbrnou rouru od vzduchotechniky. Tou nakonec prolezli dvě statečná štěňata - Ali a Aby. Teda, abych pravdu řekla, ono by těch statečných bylo určitě víc, ale roura byla pro některé z Vašich štěňátek opravdu malá :-)
Neděli jsme ukončili nácvikem obran a musím říct, že to byl opravdu náročný víkend.
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu