ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

19.10.21 ForPesácké video

Tak teda jo…. souhlasila jsem nakonec s natočením videa a podlehla tak několika měsíčnímu tlaku. Nebuď přece hloupá! Kdekdo natáčí kdejakou blbinu a ty nechceš ukázat, co „naši“ psi umí…
Mám pro vás všechny překvapení, překvapila jsem svým výkřikem lidičky z haly. Domluvila jsem kameramana a zkusíme natočit pár cviků, které jste se naučili. Jééé, ozvalo se z řad ForPesáckých svěřenců a na tvářích některých se dokonce vykouzlil krásný úsměv. ….Má to ale háček!, sdělila jsem suše a pokračovala. Všichni a to myslím opravdu všichni budete při natáčení od svých psích miláčků trochu víc daleko. Jak daleko?, ozvalo se z davu. No, asi tak možná, teda spíš určitě čtyři a půl metru…. Úsměv opustil skoro všechny tváře a v očích psovodů se zračilo mírné zděšení… To zvládnete! Musíte si věřit a půjde to skvěle! A tak jsme si rozdělili a přidělili cviky a já stále všechny ujišťovala, že opravdu budou své psy navádět na dálku. Holky, neblázněte, přeci na videu nechcete mít své ruce nebo dokonce nohy?! …mužskou část trénujících jsem až tak moc uklidňovat nemusela, protože náš jediný chlap navádění na dálku zvládl již dávno…. Děvčata na tom však byla o něco hůř.
A tak jsme přes prázdniny začali trénovat, vylepšovat, předělávat a zjišťovat, že pokud pes je od páníčka opravdu čtyři (a kousek) metry daleko, tak ne vše úplně funguje na první dobrou. Ale dali jsme to! Občas sice někdo musel spolknout mé lamentování a lomení rukama…. To zejména, když svého miláčka na dálku „řídil“ vztyčeným prstem a stín ukazováku se promítl na zadní stěnu našeho videokoutku a krásný záběr tak šel rovnou do koše… Anebo když jsme v úterý natočili moc pěkně první část videa a další týden ve čtvrtek na dotočení dorazil ostříhaný pes… Opravdu byly chvíle, kdy mi bylo trochu horko. Práce to ale byla úžasná. Tréninky i samotné natáčení pod reflektory byly nakonec pro psy i páníčky příjemným zpestřením a natáčecí dny se nesly v duchu pohody a legrace. Sám kameraman – nepejskař na závěr konstatoval, že natáčky ho bavily a že opravdu jsou psi odrazem a obrazem svých pánů, zejména tedy paniček.
Natočili jsme skoro 200 záběrů s 15-ti psi různých plemen, na 14-ti dětských tatrovkách během několika večerů. Pejskové jsou různého věku a začínali u nás ve Školce pro štěňata. Ne všechny cviky se nám vešli do hlavního ForPesáckého videa a tak postupně ještě nějaké to menší video uvidíte. Video naleznete v sekci Videa a také na hlavní stránce.
Vaše Lenka

https://www.youtube.com/watch?v=8R5S3xLJW0kjít zpět


Správa webu