ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

27.10.14 Holly má IPO 3!

V sobotu, 25. října 2014, jsme pořádali letošní poslední zkoušky z výkonu podle Mezinárodního zkušebního řádu IPO. Rozhodčím byl pan Karel Nedvěd, vedoucí zkoušek Veronika Knorrová, figuroval Jakub Klečka a kladečem stop byla Romana Plívová. Neskromně musím říct, že hvězdou této akce byla moje paní Hollýková, která splnila můj letošní plán a v souladu s harmonogramem složila vrcholovou zkoušku pro pracovní psy IPO 3 ;-) Holly Jarbo, které bude v únoru 9 let, mi udělala velikánskou radost a vehnala slzy štěstí do očí! Díky Vlaďce jsme s Holly překonaly několikaleté trampoty s aporty, kdy Holly nejprve nechtěla aportovat vůbec, pak trochu, potom už i trochu víc, posléze pro aport sice doběhla zvesela, ale odmítala mi ho dát a teprve letos na jaře zvládla aport volný, aport skokem a aport šplhem v jednom sledu a s radostí. Její chuť do aportování se potvrdila i v sobotu při samotné zkoušce, kdy jsem při odhození dvoukilové činky vyslala Holly pro aport, ta vyběhla, zvedla činku, otočila se ke mně a v tom z odložení přiběhl k Holly jiný pes. Holly aport pustila, půlvteřiny se ti dva na sebe dívali, aport na zemi, já kupodivu celkem klidná. Pes na přivolání odběhl zpět ke svému psovodovi, já řekla „aport“, Holly ho popadla a přinesla. A protože jsem dostala šanci cvik zopakovat, Holly na zkoušce nakonec předvedla aporty čtyři ;-)
Ale na zkouškách jsme samozřejmě nebyly s Holly sami, takže velká gratulace ke splněným zkouškám patří také Vlaďce Kozárové, která s Dancing Queen of Borders Sweetwood splnila stopařskou zkoušku 1. stupně FPr 1 a s Victorym Detania zkoušku chovné způsobilosti IPO ZTP. Queena si tak do výkonnostního průkazu zapsala svojí 15tou a GouGou dokonce 38ou zkoušku!
Moc děkuji všem, kteří mě a Holly věřili a všem, kteří nám pomáhali. A zvláštní poděkování za „zvláštní efekty“ patří lososovým granulím Carnilove!
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu