ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

07.08.14 Srpnové zkoušky IPO

V sobotu, 2. srpna 2014, jsme opět pořádali zkoušky z výkonu podle Mezinárodního zkušebního řádu IPO. Rozhodčím byl pan Miroslav Ryneš, vedoucí zkoušek Veronika Knorrová, figuroval Jakub Klečka a kladečem stop byla Romana Plívová. Rovnou se přiznávám, že zkoušky se konaly hlavně kvůli paní Hollýkové, která měla dle rozpisového grafu typu „první dovolená v Jugoslávii – druhé dítě“ naplánováno IPO 2. Holly však mou snahu o zvýšení její kvalifikace vůbec neocenila, ba jí dokonce zcela ignorovala a „vyletěli“ jsme hned na stopách. Ovšem výkon paní Hollýkové za 57 bodů tomu zcela odpovídal. Její vášnivé stopování se tentokrát zvrtlo v pohodovou ranní procházku orosenou loukou s naprostou ignorací prvního předmětu…. Však jsem se také po předvedeném výkonu k panu rozhodčímu přišourala se slovy „už se mohu začít stydět…?“ To další účastníci našich zkoušek na tom byli o mnoho lépe. Teda vlastně kromě Vlaďky Queeny, která byla pro změnu na obranářské zkoušce SPr 3 diskvalifikována.
Naštěstí naší kynologickou čest zachránili naši další psi (ještěže jich máme tak hodně), takže jsme nakonec dopadli takto: Lajka Kira se mnou a GouGou (Victory Detania) s Vlaďkou na louce v Oldřichově předvedli na známky Velmi dobře s body 92 a 90 zkoušky vyhledávání předmětů STPr 1 a STPr 2. A musím říct, že jejich výkony byly opravdu moc pěkné. Já měla obzvláště z Kiry (Agie Beskydské hvozdy) velkou radost, protože naše „nevycvičitelné“ primitivní plemeno západosibiřské lajky má splněno již 10 zkoušek z výkonu!
Další přezkoušenou dvojicí byly Jana Rybínová a Heidi z Pegironu. Celočerná německá ovčanda předvedla zkoušku pro pracovní psy IPO 1 na známku Dobře s výslednými body: stopa 86, poslušnost 76 a obrana 90. Zkoušku doprovodného psa BH a obranářskou zkoušku II. stupně SPr 2 úspěšně zvládli pejskové z jiných klubů. Moc děkuji všem, kteří pomáhali a gratuluji všem, kteří splnili!
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu