ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

11.11.13 Zkoušky TART

Poslední letošní zkoušky jsou za námi a byly úspěšné! Přezkušování psů služebních a pracovních plemen v přirozených podmínkách, zaměřených na ochranu majetku, života a zdraví osob podle zkušebního řádu Speciálního kynologického svazu TART proběhlo v sobotu, 9. listopadu 2013. Rozhodčím byl pan Jan Dubový, Mistr sportu a prezident SKS TART. Figuroval Jakub Klečka a kladečem stop a vedoucí akce byla Romana Plívová. Náročné pachové práce se konaly v Oldřichově na velikánské louce, kde na tři pejsky – GouGou, Eimi a Holly, čekala cizí stopa, dvakrát v pravém úhlu lomená, jednu hodinu stará, s dvěma položenými předměty a 900 kroků dlouhá! Dva pejskové – Queena a Heidi, pak vypracovávali stopu vlastního psovoda 150 kroků dlouhou, 15 minut starou s jedním obloukem a jedním předmětem. GouGou ještě navíc prováděl cvik nalezení ztraceného předmětu psovoda na vzdálenost třiceti kroků a dvakrát cvik rozlišení vlastního předmětu psovoda mezi dvěma cizími předměty pomocníka. A vždy úspěšně!
Poslušnost se přezkušovala na cvičišti ForPes a byla také obtížná. Na Eimi a Holly čekalo přivolání za pochodu k noze, ovladatelnost bez vodítka, polohy sedni, lehni, vstaň pět kroků před psovodem, odložení za pochodu ve stoje, aport přes překážku jeden metr vysokou, šplh přes překážku typu A jedním směrem, vysoká kladina se žebříky jedním směrem, štěkání ve stoje pět kroků před psovodem, dlouhodobé odložení a střelba z pistole ráže 9mm. GouGou, Queena a Heidi předvedli přivolání před psovoda, ovladatelnost na vodítku, aport volný a dlouhodobé odložení. GouGou ještě navíc polohy sedni, lehni, vstaň u nohy psovoda a Quenna s Heidi štěkání na povel u nohy psovoda. A všem třem byla také provedena reakce na střelbu z pistole ráže 9mm. A to je pořádná řacha!
Obrany se prováděly opět v Oldřichově, ale pro změnu v lese. V přirozeném prostředí tak naši miláčkové ukázali, jak provádějí průzkum přírodního terénu, odhalení figuranta, jeho vyštěkání a následné zneškodnění.
Výsledkem akce bylo získání TARTových zkoušek a jejich zapsání do výkonnostních průkazů takto:
GouGou (Victory Detania) s Vlaďkou Kozárovou vykonal Zkoušku psa stopaře prvního stupně SPT1.
Eimi z Pegironu s Janou Rybínovou vykonala Zkoušku všestranného psa druhého stupně T2.
Holly Jarbo s Lenkou Knorrovou vykonala Zkoušku všestranného psa druhého stupně T2.
Queena (Dancing Queen of Borders Sweetwood) s Vlaďkou Kozárovou vykonala Zkoušku základního minima ZMT.
Heidi z Pegironu s Janou Rybínovou vykonala Zkoušku základního minima ZMT.
Všem moc gratulujeme a za výborné občerstvení děkujeme Janě Rybínové.
Vaše Lenka


jít zpět


Správa webu